piątek, 31 lipca 2015

w górach

Hej!
Przedwczoraj przyjechałam autobusem z Dali ponownie do Binchuanu. Po tym co przeżyłam, uwierzcie mi na słowo, że nie ma co narzekać na transport w Polsce:)
Wczoraj postanowiliśmy wybrać się wszyscy razem w góry samochodem. Pogoda nam bardzo dopisywała. Jechaliśmy około godziny normalną drogą a następnie prawie godzinę po górach przez najkrętsze zakręty jakie kiedykolwiek widziałam. Z drogi wszędzie wystawały kamienie i było pełno dołków. Trzeba było się trzymać aby nie uderzyć głową o samochód!


Widok z gór na Dali: 

Spotkaliśmy kilku ludzi. Dałoby się ich policzyć na palcach obu rąk. Niektórzy szukali grzybów, które rosną tylko w tych górach i ponoć są wyjątkowo drogie, inni zaś mieli tam swoje uprawy. Siłą pociągową oczywiście są zwierzęta. 


Te góry to ogromny zbiór wiatraków! Stoją one niemal na każdym wierzchołku. Spotkaliśmy też stado płochliwych owiec wraz z dwoma pasterzami. którzy prawdopodobnie tam mieszkają. Nieco wcześniej dało się zauważyć dwie maleńkie chatki, które zrobione były z przeróżnych materiałów i z pewnością siłą własnych rąk.Jechaliśmy tak długo, aż dotarliśmy do jeziora. Zauważyliśmy też nieduży dom widoczny na zdjęciu po prawej stronie, który okazał się być restauracją! Zatrzymaliśmy się tam, aby zjeść obiad. Na nasze nieszczęście popsuł się nam samochód i spędziliśmy tam ponad 3 godziny. Miałam tam okazje spróbować lokalnego owocu, który łudząco przypominał jabłko w pomniejszonej wersji i był bardzo kwaśny.

Gdy już ktoś przybył z pomocą i ruszyliśmy w podróż powrotną pogoda znacznie się popsuła. Zaczęło delikatnie padać i wszystko było zamglone tak, że nawet te ogromne wiatraki się pochowały.

Ciesząc się, że w końcu wracamy do domu, ponieważ czekanie i stres związane z pomocą przy samochodzie zmęczyła praktycznie każdego, okazało się, że to nie koniec atrakcji na ten dzień. Przy jednym z wiatraków zauważyliśmy pożar. Pod drzewem obok siedział starszy mężczyzna. Wszyscy wybiegli z samochodu a pan zapytany co się stało odpowiedział, że nie wie po czym po prostu odszedł. Prawdopodobnie chciał się ogrzać, ponieważ temperatura w krótkim czasie spadła do 12 stopni i przestał kontrolować ogień. Zadzwoniliśmy po straż pożarną i zaczęliśmy sami gasić ogień. Było nas tylu, że w znacznym stopniu nam się to udało.

Wróciłam tak zmęczona, że przespałam aż 12 godzin.

14 komentarzy:

 1. Masz niesamowite szczęście, że możesz podróżować w takie odległe miejsca :) Widoki są zupełnie inne niż w Polsce, będziesz miała co wspominać :)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. zazdroszczę możliwości podróżowania ;c
  super zdjęcia :)
  http://aagataaasz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne widoki *-*

  http://nevergiveupp12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. ale widoki *-*

  poklikasz w linki? To dla mnie ważne:)
  sidhexx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale tam ładnie, bardzo bym chciała pojechać do Chin :)

  Zapraszam do mnie,poklikasz w linki u mnie w poście? Serdecznie dziękuję za pomoc.
  http://world-of-sandra-anna.blogspot.co.uk/2015/07/wspopraca-z-romwe.html

  OdpowiedzUsuń
 6. och te Chiny! nigdy nie bylam i nigdy nie będę, ale dziękuję za umożliwienie zwiedzenia tego miejsca duchowo :D w sumie miałabym niezłego stracha, gdyby gdzieś w górach, miliony kilometry od domu popsuł mi się samochód, SERIO! XD

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe zdjęcia z równie wspaniałych podróży, tylko pozazdrościć. :) A i przygód nie brakuje! Dobrze, że je spisujesz. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. tyle atrakcji na jeden dzień! nie dziwię się że tyle spałaś :D Widoki cudowne! (chyba piszę to co posta, ale to prawda!)
  http://to-moimzdaniem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. super się czyta, piszesz z taką lekkością :) niesamowite widoki!

  OdpowiedzUsuń
 10. ile atrakcji! Zazdroszczę takich wyjazdów mimo zepsutego samochodu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesujący i genialny post, przede wszystkim fantastyczny blog! Masz rewelacyjne pomysły :) Na pewno będę tu zaglądać częściej! ;) Posty są naprawdę przemyślane i świetnie napisane.
  Obserwuje licze na to samo i Zapraszam do siebie!:)
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale przygody! Super :).
  Nominowałam Cię do LBA: http://alicjonada.blogspot.com/2015/08/liebster-blog-award.html. (nie musisz odpowiadać, nic się nie stanie ;) )

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne zdjęcia. super widoki
  potrzebuje kliknięć w najnowszym poście, pomożesz?

  http://fashionelja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. piękne zdjęcia. super widoki
  potrzebuje kliknięć w najnowszym poście, pomożesz?

  http://fashionelja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To bardzo mnie motywuje:)