niedziela, 9 sierpnia 2015

wizyta u lekarza

Od jakiegoś już czasu planujemy wybrać się w góry. Tym razem w inną ich część i nie samochodem. Jednakże ciągle coś staje nam na drodze i uniemożliwia tą wycieczkę. Ostatnie kilka dni jest bardzo deszczowych. W niektóre dni pada sporadycznie co jakiś czas, podczas innych dni leje od rana do wieczora bez przerwy.


Zanim przyszły te deszczowe dni pogoda była dość ładna i sprzyjała wyprawie w góry. Niestety pojawił się inny problem. Miałam nie groźne i krótkotrwałe kłopoty ze zdrowiem. Nie obeszło się bez wizyty u lekarza. I ten temat chciałabym bardziej tu rozwinąć.
Z zewnątrz szpital nie wyglądał inaczej niż taki standardowy. Recepcja też była typowa jak dla szpitala. Za to gabinet już troszkę mnie zdziwił. Był to pokój może 4 na 3 metry z czego nie był tylko gabinetem ale i poczekalnią. Lekarz wyposażony był jedynie w biurko i komputer. Pacjenci siedząc w 'poczekalni' słuchali każdej rozmowy, którą ktoś prowadził z lekarzem. Gdy nadeszła moja kolej mój chłopak wytłumaczył lekarzowi co mi dokładnie jest. Ten zbadał mi puls własną ręką, spojrzał na mój język po czym wypisał receptę na leki. Powiedział, że lek będzie miał smak soku. Niestety smak leku bardzo ale to bardzo odbiegał od jakiegokolwiek soku. Dobrze, że chociaż mi pomogło:)

Moim zdaniem to duży minus, że w gabinecie lekarskim nie znajdziemy nawet podstawowego sprzętu. Ogromnym plusem jest to, że zostałam przyjęta praktycznie od razu bez dłuższego czekania czy rezerwowania wizyty co mnie, osobę pochodzącą z Polski bardzo zdziwiło:)

6 komentarzy:

 1. Widać ze standardy trochę inne, cieszę się ze juz wyzdrowiałas i miłej wycieczki w góry, niech ta pogoda w końcu wam sprzyja :) Nominowalam Cię do Liebster blog awards, zasady, pytania itp znajdziesz na moim blogu miłej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 2. W życiu nie spotkałam się z takim "gabinetem" :)
  Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie:
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję że już jesteś zdrowa i wracasz do zwiedzania ;) dość nietypowy ten gabinet..
  http://to-moimzdaniem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze że wszystko w porządku i jesteś zdrowa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem inaczej niż u nas :)

  naczytane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To bardzo mnie motywuje:)